Príbeh domčekov

Čarovné domčeky sú tu s nami už 15 rokov. Aká je ich história, čo vlastne predstavujú a kde všade sa s nimi môžete stretnúť?

Motív ručne maľovaných „domčekov“ sa objavil po prvýkrát na malej sérii sklenených pilníkov zhruba pred 15-timi rokmi v Prahe, kde mala Monika malý obchodík pri Karlovom moste. V tej dobe svoje domčeky nazývala pracovne KOBAYASHi, lebo najväčší záujem o ne prejavovali hlavne Japonci. Postupne sortiment ručne maľovaných vecí rozširovala. Od maľby na sklo, porcelán, či kožu, prechádzala k maľbe na textil. Ak sa dnes ktokoľvek Moniky spýta – Prečo práve domčeky? – nedočká sa s veľkou pravdepodobnosťou odpovede. A za záhadným úsmevom si človek môže predstaviť čokoľvek. Napríklad aj pochybnosť samotnej autorky, či sa naozaj jedná o domčeky. Niektoré totiž nechala dokonca „vyrásť“ na strome...

 

Najväčšia kolekcia textilných výrobkov (predovšetkým ručne maľovaných vankúšov a kabeliek) vznikla v rokoch 2012 – 2016. Tieto sa predávali v galérii Fantastické veci v Bratislave, a dnes je možné objednať si ich cez náš e-shop.V polovici roku 2016 sa v kruhu jej najbližších priateľov zrodila myšlienka, ktorá ju na istý čas úplne pohltila. Nový koncept – domaľovanie motívu domčekov priamo do filmových a hudobných plagátov – sa stretol s obrovským úspechom. Autorka sa teda rozhodla pre tvorbu limitovaných sérií a tak je možné objednať si autorskú kópiu ktoréhokoľvek z nich, pochopiteľne s menšími zmenami, nakoľko sa vždy jedná o nezameniteľný originál. Len vo výnimočných prípadoch uchovala absolútnu jedinečnosť pôvodného originálu a v celej sérii existuje zopár diel, ktoré sa rozhodla už nikdy nezopakovať. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie